Події, Суспільство

Закладам охорони здоров’я Сумщини сьогодні допомагає фактично увесь світ, – Володимир Артюх

На цьому наголосив голова Сумської обласної військової адміністрації Володимир АРТЮХ під час робочої поїздки до Сумського обласного клінічного перинатального центру. Про це повідомляє Сумська ОВА.

За останні три місяці заклад отримав обладнання, яке допоможе лікарям суттєво зменшити випадки смертності та патологій серед новонароджених.

Зокрема, Фонд народонаселення ООН в Україні надав закладу ультразвукову доплерівську систему, фетальний монітор, електрокардіограф. Від Фонду Віктора Пінчука центр отримав лампи фототерапії, поліфункційний монітор, датчики до пульсоксиметрів.

Від Інтернешнл Медікал Групп – апарат ШВЛ (найсучасніший апарат з підбором режимів вентиляції в тому числі і високочастотної, коли дитина має важке ураження легень і коли неефективні традиційні методи респіраторної підтримки) та систему для гіпотермії (лікувальна гіпотермія є стандартом ведення новонароджених з ураженнями головного мозку, який знижує ризик смерті та інвалідності дітей до року).

Асоціація неонатологів України, фонд «Заради дитини», фонд-донор Crown Agents Limited разом передали для закладу відкриту реанімаційну систему Атом, інкубатор Атом, апарат неінвазивної вентиляції Інфант, електроенцефалограф, ламп фототерапії, компресор, електроотсос, інфузійний шприцьовий насос, штатив для апаратури, поліфункційний монітор.

Сьогодні закладам охорони здоров’я Сумщини фактично допомагає увесь світ. І я хочу подякувати українським та міжнародним партнерам за те, що вони за останні місяці передавали Сумському обласному клінічному перинатальному центру сучасну апаратуру на загальну суму 8 млн. грн. Це справді визначна подія для нашої області, – зазначив Володимир Артюх, оглянувши разом із головою Сумської обласної ради Віктором ФЕДОРЧЕНКОМ обладнання.

Як повідомила заступник голови Сумської ОВА Олена БОЙКО, перинатальний центр визначений у рамках спроможної мережі як надкластерний заклад, який надаватиме допомогу породіллям всієї області. Відповідні пропозиції подані в Міністерство охорони здоров’я.

Це єдиний на Сумщині заклад охорони здоров’я, який може надавати перинатальну допомогу такого рівня. І це обладнання лише підкріплює його можливості. Тепер заклад може укладати нові угоди з НСЗУ, заробляти кошти й далі розвиватись, – підкреслила Олена Бойко.

Принагідно говорили й про те, що приміщення центру сьогодні потребує ремонту. Зокрема, необхідно ремонтувати операційну разом із відділенням патології вагітних, зал очікування, коридори та фасад, а також робити благоустрій території.

Будемо над цим працювати спільно із колективом закладу та депутатським корпусом обласної ради. Адже обличчя закладу також важливе. Відремонтований центр, де є сучасне обладнання і кваліфікований персонал, заохочуватиме породілль народжувати на Сумщині. Також маємо робити все можливе, щоб маленькі українці народжувались в пристойних умовах, – підкреслив Володимир Артюх.

Коментувати