Війна РФ проти України, Втрата, Події

Завтра Шосткинщина прощатиметься із Захисником України Олександром Плахутою

19 січня, захищаючи нашу країну від російських загарбників, під час виконання бойового завдання від осколкового поранення загинув уроженець Шостки, солдат, розвідник-кулеметник Плахута Олександр Миколайович.

Олександр навчався у школі номер 12, закінчив Хіміко-технологічний технікум ім Івана Кожедуба. Працював на підприємстві електричних мереж у Шостці.

Олександр – вихованець шосткинського спортивного клубу “Патріот”. Неодноразово брав участь у змаганнях з карате та здобував перемоги. Тут загартовувався його характер, тут він знайшов справжніх друзів.

Саша завжди прагнув до нових знань, до самовдосконалення. Він отримав три вищі освіти: електротехнічну – у Харківському політехнічному інституті, юридичну – в академії імені Ярослава Мудрого, а після – навчався державному управлінню в Національній академії державного управління при Президенті України у Харкові.

Всі свої величезні знання він застосовував на практиці, працював задля добробуту нашої країни. Адже його мрія – вільна, процвітаюча Україна з чесними правилами, справедливими судами, без корупції.

Останнє місце роботи Олександра – компанія “Укренерго”, де він працював провідним інженером.

Він не міг залишатися байдужим, коли росія розпочала війну в Україні. Добровольцем пішов воювати ще у 2015 році. Отримував медалі і державні відзнаки.Так само без жодних роздумів він, відклавши усі свої справи, плани і мрії, пішов захищати нашу країну і нас з вами після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну у лютому 2022 року. Ніхто крім нас – девіз десантників. Він майже рік воював поруч зі своїми побратимами у 80 окремій десантно-штурмовій бригаді. Увесь час – в найгарячіших точках. Звільняв від російських загарбників міста і села Донецької, Луганської областей. Виганяв окупантів з Харківщини. За звільнення Харківської області отримав почесний нагрудний знак “Сталевий Хрест” від Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного.

Чесність, справедливість, неприйняття лицемірства, величезна сила духу, доброта до близьких і ненависть до ворогів України – ось головні риси Олександра. Він не боявся смерті, він завжди жартував, і навіть перебуваючи у пеклі, знаходив слова, щоб підтримувати рідних у тилу.

Олександр постійно казав: всі наші жертви будуть недаремні, ми творимо історію України.

Він любив мандрувати Україною, досліджувати пам’ятки, вивчати історію нашої країни.

У Олександра залишилися батьки, сестра, дружина Оксана, яку він любив понад усе і мріяв разом з нею про дітей. Але всі особисті мрії відклав на “після перемоги”. Співчуваємо родині.

Прощання з загиблим воїном Олександром Плахутою відбудеться об 11.00 у неділю 22 січня біля кінотеатру “Родина”. Поховання – на Алеї героїв. Поминальний обід о 13.30 в кафе.

Коментувати