102, Події, Суспільство

Жителька Сумщини стала жертвою неймовірного шахрайства, втративши 655 тисяч гривень

Від злочинних дій шахраїв  мешканка одного з районних центрів області втратила майже 655 000 гривень власних заощаджень, повівшись на здавалося б просто нереальну шахрайську схему. Як таке могло статися з нею, постраждала й досі не може зрозуміти, все ж було  начебто так правдоподібно. Про це повідомляє Відділ комунікації поліції Сумської області.

До поліції з заявою про злочин звернулася 71-річна жінка. Вона повідомила правоохоронців, що місяць тому в соціальній мережі Фейсбук, від користувача Anne Marie, їй надійшло повідомлення про те, що вона француженка, яка проживає в Бельгії, на даний час дуже хвора та її хвороба не виліковна. Француженка повідомила жінку, що близьких родичів немає, однак у неї на рахунку є 500000 євро, які вона «хоче передати у спадщину чесній і надійній людині».

Під час подальшого спілкування у месенджері Ватсап француженка написала,  що жінці необхідно зв’язатися з її адвокатом для оформлення спадку та отримання коштів на свій банківський рахунок.

Через деякий час заявниці, вже з іншого телефонного номера, надійшло повідомлення, нібито від адвоката, який запропонував жінці заповнити форму на її ім’я.  А згодом з нею зв’язався і «банкір», який запевнив пенсіонерку, що адвокат передав всі її дані та тепер він буде їй допомагати все оформляти. І відразу ж повідомив, що майбутній спадкоємиці необхідно оплатити  ліцензію в сумі 370 євро.

Жінка  відразу ж перерахувала 15 000 гривень на вказану їй банківську картку. А наступного дня їй знову надійшло повідомлення про те, що для проведення операції по переказу грошових коштів необхідно перерахувати гроші в сумі 3700 євро.

Через день жінка відправила грошові кошти в сумі 155 000 гривень на вказаний їй номер банківської картки, але обіцяного їй у спадок півмільйона євро так і не отримала.

Жінка звернулася за роз’ясненнями до «банкіра», а той її повідомив, що необхідно оплатити страховку в сумі 2 950 євро. Після нового року, вже у січні,  пенсіонерка відправила ще 122 500 гривень на надані їй номери українських банківських карток.

Але згодом їй на телефон надійшло повідомлення про необхідність заповнення форми сертифікату та реєстраційного внеску у сумі 5 700 євро.

Через десять днів жінка відправила ще 230 000 гривень на надані їй номери українських банківських карток, але спадку так і не отримала. Натомість їй прийшло повідомлення у месенджері такого змісту: «не можливо здійснити переказ на рахунок, оскільки потрібно сплатити штраф в сумі 3 200 євро.

Будучи «чесною і надійною», жінка сплатила й штраф – 131 990 гривень на надані їй банківські картки. Проте, коли пенсіонерці надійшло повідомлення про необхідність переказати ще 18 000 євро, вона запідозрила, що майже місяць спілкувалася, мабуть з шахраями, і вирішила звернутися за допомогою до поліції.

Слідчі поліції відкрили кримінальне провадження за ч.4 ст. 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України та розпочали слідство.

Поліція знову і знову звертається до громадян та нагадує про увагу, обережність та про необхідність думати, включати критичне мислення, під час спілкування по телефону, в месенджерах, в соціальних мережах, в різних додатках і т.п. 

Пам’ятайте, в різних соціальних мережах не виплачують допомогу від держави, не надають кредитів, не оформлюють спадщину, не поновлюють банківські рахунки, а от на шахраїв там наштовхнутися можна легко, і повірте, обдеруть вони вас наче липку. Описаний вище випадок красномовне тому підтвердження.

Коментувати