Війна РФ проти України, Події, Суспільство

Дмитро Живицький пояснив чому Сумщина не входить до переліку областей, в якій ведуться бойові дії

Це питання часто звучить від жителів прикордонних територій, які обстрілюються російськими військовими. Голова Сумської ОВА Дмитро Живицький дав відповідь.

По перше, на сьогодні діючим законодавством не передбачено такого поняття «перелік областей, в яких ведуться бойові дії».

По друге, внесення до зони бойових дій усієї території області означає, що бізнес звільняється від ряду податків, а люди можуть отримати статус внутрішньо переміщених осіб і розраховувати на виплати від держави. Але результатом звільнення бізнесу від податків стане недофінансування місцевих бюджетів, невиплата заробітних плат бюджетній сфері тощо.

Разом із тим ми направили в Міністерство реінтеграції України перелік прикордонних населених пунктів, які постійно перебувають під обстрілами. Ці території, ймовірно, будуть віднесені до тих, же ведуться бойові дії, – зазначив Живицький.

Дмитро Живицький також повідомив, що організована евакуація населення з прикордонних сіл, селищ і міст наразі не проводиться.

Якщо ви потребуєте евакуації – зверніться до своїх голів громад, а ті, в свою чергу нададуть інформацію нам. За потреби і на запит така евакуація буде організована. Щодо порад чи виїжджати чи ні з прикордоння, то тут кожен має прийняти власне рішення. Сьогодні небезпечно не лише під кордоном, а майже у всіх областях України. Адже країна-агресор наносить удари по багатьох регіонах. Нажаль, не всі розуміють, які плюси, які мінуси статусу території бойових дій. А деякі політики намагаються користуватися таким суспільним запитом і обіцяти, що вони внесуть область в зону бойових дій, не розуміючи, що це потягне за собою серйозні економічні наслідки, – впевнений Дмитро Живицький.

Коментувати