У минулому році було реалізовано 26 проєктів з будівництва та реконструкції харчоблоків на Сумщині. Роботи проводилися за кошти державного бюджету та за кошти місцевих громад. Про це під час брифінгу повідомила директорка Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації Вікторія Гробова.

Я хочу відреагувати на дописи в соцмережах, про те, що ніби в державі та в області неправильно розставлені пріоритети, про те, що навіщо робити харчоблоки, якщо діти не харчуються в навчальних закладах і таке інше, – підкреслила Вікторія Гробова.
По перше, діти харчуються у навчальних закладах 33 громад. Це ми бачимо в системі АІКОМ. І до речі, харчування у школах підтримують батьки учнів. По-друге, кошти, які виділені і на харчування, і на ремонти харчоблоків, і на ремонти укриттів – це кошти наших міжнародних партнерів, кошти Європейського Союзу і вони мають конкретне цільове призначення.
Тому пріоритети, на які напрямки їх спрямовувати, на які програми і як підтримувати Україну, вирішують наші міжнародні партнери. Ці кошти не можуть іти на військові потреби. Вони йдуть тільки на конкретні програми, на розвиток України, на підтримку наших дітей.

На Сумщині станом на сьогодні потребують ремонту більше 170 харчоблоків. Тому що школи будувалися у 50-60-х роках і раніше.
Приготування їжі на застарілому обладнанні, миття посуду у старих мийках негативно відображається на здоров’ї дітей, – зазначила Вікторія Гробова. – І коли зараз ми відкриваємо харчоблоки з сучасним обладнанням, на якому можливо готувати здорову і якісну їжу для наших дітей – це має бути пріоритетом не лише для міжнародних партнерів, органів влади, а, передусім, для батьків наших учнів, для жителів Сумщини.
Адже це здоров’я підростаючого покоління. Я дякую усім міжнародним партнерам, які зараз допомагають дітям Сумщини навчатися в безпечних умовах та якісно харчуватися. Працюємо над реалізацією цих проєктів і далі.
Фото ілюстроване
Коментувати
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.