Події, Суспільство

Громади Сумщини, які не освоять кошти державного бюджету на відновлення, називатимемо публічно, – Володимир Артюх

Під час наради з головами районних державних адміністрацій та територіальних громад говорили про хід виконання робіт на об’єктах, які фінансуються в рамках Програми з відновлення України та Фонду ліквідації наслідків збройної агресії рф. Про це повідомляє Сумська ОВА.

Як повідомила під час наради заступниця начальника Сумської обласної військової адміністрації Марія ЗОНОВА, попри постійні обіцянки керівників окремих громад про освоєння державних коштів та реалізації проектів з відновлення в цьому році, є побоювання, що частина важливих проектів залишиться нереалізованими, а кошти повернуться в бюджет.

Ми маємо проблемні питання в окремих громадах, які не вирішуються. Разом з тим, є звернення Мінінфраструктури щодо зняття фінансування по коштах, які не будуть освоєні. Сумська ОВА продовжує отримувати повідомлення від громад, що всі проєкти вони зможуть реалізувати в цьому році. Але під час відвертих запитань і заслуховувань голів громад вони вже мають сумніви щодо цього, – зазначила Марія Зонова.

Заслухавши керівництво громад, де є проблеми, Володимир Артюх доручив Марії Зоновій не просто приймати принципові рішення по кожній громаді щодо зняття фінансування, якщо є загрози неосвоєння коштів, а й робити це публічно, називаючи у медіа ці громади.

Жителі громад мають право знати, хто винен, що в їх громадах не побудований наприклад, водогін, очисні споруди чи укриття в школі. Також люди мають знати, що держава на це кошти давала, хоч сьогодні вони необхідні і нашим захисникам. Але завдяки недолугим діям ваших керівників гроші повернулися в бюджет. Щоб потім не шукали винуватих, а йшли до свого голови і з нього запитували, – підкреслив очільник області.

Коментувати