Бізнес, Допомога, Фінанси

Гранти для ветеранів або другого з подружжя: Понад 340 млн гривень від держави отримають ветерани та члени їхніх родин на розвиток бізнесу

Визначили ще 62 переможця одинадцятої хвилі подачі заяв на гранти для ветеранів. Вони отримають від держави близько 30 млн грн на започаткування або розвиток власного бізнесу.

Від старту ветеранського компонента грантової програми “Власна справа” переможцями стали вже 746 ветеранів та членів родин учасників бойових дій, загалом вони отримають гранти на понад 340 млн грн.
Про це повідомила заступниця Міністра економіки України Тетяна Бережна

Третина отримувачів грантів, які скористались програмою, відкриють нові компанії, інші – розвиватимуть діючий бізнес. Під час реалізації своїх бізнес-проєктів вони створять близько півтори тисячі нових робочих місць, – зазначила  Тетяна Бережна.

Зокрема, за підсумками 11-ої хвилі подачі заяв на гранти у 2024 році, маємо такий результат: 62 переможця, серед яких 35 учасників бойових дій та 27 членів родин ветеранів, отримають 30 млн гривень:

2 переможця — до 1 млн гривень
52 переможця — до 500 тис. гривень
8 переможців — до 250 тис. гривень.

Найпопулярніші сфери, в яких планують розвивати свій бізнес грантоотримувачі, – оптова та роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів і мотоциклів, тимчасове розміщування й організація харчування, переробна промисловість, сільське господарство.  

Відповідно до умов програми, учасники бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни, а також другий з їх подружжя можуть отримати такі гранти:

  • до 250 тис. грн, до 500 тис. грн та до 1 млн грн  – для ветерана за умови створення одного, двох та чотирьох робочих місць відповідно.
  • до 250 тис. грн та до 500 тис. грн – для другого з подружжя ветерана за умови створення одного та двох робочих місць відповідно.

При отриманні гранту понад 500 тис. грн ветеран має бути зареєстрований як ФОП не менше ніж 3 роки.
Окрім того, такий грант надається за умови співфінансування з отримувачем у співвідношенні 70/30, тобто отримувач гранту має вкласти у свою справу 30% власних коштів, 70% коштів надасть держава у вигляді гранту. 

Заявки на отримання гранту подаються через портал Дія разом з бізнес-планом.

Урядовий проєкт єРобота є однією зі складових політики “Зроблено в Україні” та включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць.

Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів для ветеранів та другого з їх подружжя, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства.

Програма надання грантів учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни та членам їх сімей на створення або розвиток власного бізнесу є складовою флагманського проєкту Міністерства економіки України «Робота без бар’єрів», який реалізується на виконання Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні та в рамках економічної політики «Зроблено в Україні».

Подати заявку на отримання гранту можуть як діючі підприємці, так і люди, що не мають досвіду ведення бізнесу. Наразі прийняття заявок на всі напрямки програми єРобота триває. Подача заявки здійснюється через портал Дія.

Коментувати