Новини колег, Суд, Суспільство

Голову Середино-Будської громади Олександра Гена суд вчергове залишив під вартою

Голову Середино-Будської громади Олександра Гена суд вчергове залишив під вартою. Його обвинувачують у державній зраді та незаконному переправленню людей за кордон. Очільника Середино-Будської громади затримали наприкінці квітня 2022 року і з того часу він перебуває в слідчому ізоляторі. Про це пише Суспільне.

Строк дії запобіжного заходу Олександра Гена спливає 20 квітня. Сьогодні, 16 квітня, під час засідання суду, прокурор клопотав про подовження терміну тримання під вартою підсудного строком на 60 діб без права внесення застави.

“На сьогодні, ваша честь, судовий розгляд не завершено і існують ризики в цьому кримінальному провадженні. Обвинувачений Ген може вчинити інше кримінальне правопорушення та продовжити вчиняти кримінальні правопорушення, в яких обвинувачується”, – клопотав прокурор Володимир Передерій.

Захисник обвинуваченого просив для Олександра Гена більш м’який запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту. “Ризики, котрі в нас зазначені, вони існували, можливо, два роки тому, але на сьогоднішній день зникли”, – сказав захисник обвинуваченого Максим Кондратенко.

“Два роки перебування в СІЗО дуже підірвали моє здоров’я. Я пів року на гормонах знаходжусь зараз. Тому прошу суд встановити мені інший запобіжний захід, ніж тримання під вартою”, – сказав Олександр Ген.

Судді ухвалили рішення: залишити Олександра Гена під вартою ще на два місяці. “Подовжити обвинуваченому Гену Олександру Григоровичу строк дії запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою до 14 червня 2024 року включно, без визначення розміру застави”, – сказала головуюча суддя Ірина Клімашевська.

Наступне судове засідання у справі голови Середино-Будської громади призначили на 5 червня.

Коментувати