Новини, Суспільство

В ніч із 26 на 27 жовтня переводимо годинники на зимовий час: поради, як адаптуватися до нового часу

На зимовий час годинники переводять щороку в останню неділю жовтня. Цього року це буде 27 жовтня. Час потрібно перевести о 4:00 на одну годину назад. Це означає, що вночі в нас з’явиться “зайва” година сну.

Сучасні телефони та інші електронні пристрої переходять на зимовий час автоматично, а ось механічний годинник доведеться переводити вручну. Також відбуття і прибуття транспорту буде вказано за новим часом.

Цьогоріч Верховна Рада України проголосувала про скасування переведення годинників. Проте, Президент не підписав цей закон. Тому наразі не відомо, чи в майбутньому ми будемо переводити час.

Завжди перехід на зимовий чи літній час приносить великий стрес для нашого організму. Найбільше годинну зміну в часі відчувають на собі люди, які мають проблеми з кров‘яним тиском та захворюванням серця – їм потрібно бути особливо уважними.

Декілька порад, як легко адаптуватися до зимового часу:

✅ Лягайте спати щодня на 15 хв. раніше, ніж напередодні.

✅ Забезпечте собі умови для засинання: провітріть приміщення, засинайте в тиші й темряві, не користуйтеся гаджетами перед сном.

✅ Ідеальна температура для сну – не більше 18 – 20 °C.

✅ Не стимулюйте організм перед сном міцним чаєм, кавою чи алкогольними напоями.

✅ Вечеряйте не пізніше, ніж за 2 – 3 год перед сном.

✅ Влаштуйте собі піші прогулянки на свіжому повітрі.

✅ Перед переведенням годинників підготуйте собі сніданок і одяг звечора, аби зекономити трохи часу зранку.

✅ Увімкніть зранку ритмічну музику, вона забезпечить вам бадьорий підйом і надасть позитивної енергії на весь робочий день.

✅ Легко прожене сонливість контрастний душ.

Коментувати