Новини

Відтепер старости старостинських округів відповідальні за оповіщення призовників

З 2021 року всі села Шосткинської громади поділені на старостинські округи. Як зазначив заступник міського голови, Віталій Могильний закон України про повноваження старост старостинських округів ще не прийнятий, тому рішенням виконкому Шосткинської міської ради були надані відповідні повноваження старостам, щоб вони мали підставу і юридичну основу надавати адміністративні послуги жителям громади.

    Віталій Могильний ознайомив присутніх з листом від Шосткинського військкомату, на підставі якого старост старостинських округів визначили ще й відповідальними за ведення військового обліку, оповіщення призовників та військовозобов’язаних. Дане доповнення до рішення викликало хвилю жвавих обговорень. Зокрема, Віктор Долиняк, староста Клишківського старостинського округу, поцікавився чи відповідає дане рішення чинному законодавству. Він зазначив, що у старостинських округах по одній-дві людини, у тому числі й староста.

– Окрім довідок та іншої роботи, ще військовий обов’язок на них покласти!  Вони фізично цього не зможуть зробити.

На що заступник міського голови зазначив, що дані повноваження передбачені Порядком організації військового обліку призовників та військовозобов’язаних, затвердженою Постановою Кабінету міністрів України №921 від 2016 року.

Виступ колеги підтримала й староста Ковтунівського старостинського округу, Ніна Стрюк. Вона раніше виконувала обов’язки голови сільської ради, тому добре знає функціональні обов’язки працівників. Вона зазначила, що в апараті була людина, яка відповідала за ведення військового обліку, оповіщення призовників та військовозобов’язаних.

– Згідно з  Законом їм доплачували за цю роботу. Зараз таких людей немає. Окрім того, на старост військкомат поклав виписування повісток призовникам. Раніше ніколи такого не було! А що тоді буде робити військкомат?

   Як проінформував Руслан Риков, військовий комісар Шосткинського об’єднаного міського військового комісаріату (ОМВК), на міську  владу  покладено своєчасне оповіщення призовників, забезпечення їх явки та оформлення на військову службу. В цьому році призовна кампанія розпочинається  з 1 квітня та буде тривати до 30 червня. Військовий комісар підтвердив, що на електронну адресу старостам старостинських округів були надіслані списки призовників, які підлягають призову навесні цього року.

– Сьогодні представник військкомату, майор Багнюк роздасть вам в друкованому вигляді, підписані, з печаткою всі ці документи.

  Міський голова звернув увагу присутніх, що на теренах Шосткинської громади нічого змінюватися не буде у напрямку роботи з призовниками та військовослужбовцями.

– Ми ніколи не застосовували ніяких силових заходів, нікого не принижували, нікого з машинами не шукали. Це спокійна, виважена, планомірна робота. Ми у своїй роботі довіряємо на сто відсотків старостам. Всі їх функції поступово будемо відшліфовути… Староста – в основі управління всього старостинського округу.

     У підсумку дискусії, члени виконавчого комітету підтримали рішення про розширення повноважень старост старостинських округів.

Коментувати