Нині одна з найактуальніших тем для суспільства – психологічна допомога ветеранам та їх родинам. Реабілітація та адаптація до мирного життя за допомогою психолога надасть можливість не замикатися військовим у колі своїх проблем і невирішених задач.
Надавати психологічну допомогу має кваліфікований спеціаліст, знайомий з військовою проблематикою. Як виявилося, це питання для Шосткинського району є проблематичним. Про це розповів Сергій Ільєнко, керівник відділу з питань ветеранської політики Шосткинської РДА. Він говорить, що в районі немає ні жодного профільного спеціаліста психолога.
Ми намагаємося працюватим з цього питання з різними громадськими організаціями. Також працюємо з нашою центральною районною лікарнею. Там є лише один психолог, який має відповідну кваліфікацію і може надати цю послугу, – розповідає пан Ільєнко.
Відділ з питань ветеранської політики планує реалізувати проєкт «Ветеранський простір» на території Шосткинської міської територіальної громади з міжнародними організаціями Польщі. Його головне завдання – надання низки послуг ветеранам задля ефективної їх реінтеграції до мирного життя.
Як пояснює керівник відділу, відповідно до Указу президента України у нас впроваджується інститут помічника ветерана. Це має бути фахівець при комунальній установі, який буде супроводжувати демобілізованого військового.
Як я кажу, забрав військового з поїзду і пішов вирішувати з ним правові, соціальні питання, спортивної реабілітації, встановлення належних пільг та гарантій. За необхідності помічник ветерана підключає для вирішення питання юристів, адвокатів, соціальні структури тощо.
На даний момент з 10-ти громад Шосткинського району у п’ятьох введені 15 посад фахівця із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб. Зокрема у Шосткинській громаді передбачено 7 посад помічника ветерана, по факту поки немає ні жодного. Як повідомив Сергій Ільєнко для впровадження інститу помічника ветерана у державному бюджеті на 2025 рік передбачено 3 мільярда гривень.
Цей спеціаліст не стане додатковим навантаженням для місцевого бюджету, фінансування заробітної плати та інших матеріальних витрат відбуватиметься за рахунок держави. Громада ж має забезпечити цього спеціаліста робочим місцем, виділити йому кабінет в якійсь комунальній установі.
Як пояснив Сергій Вікторович, перевага буде надаватися тим кандидатам, у яких в родині є військовослужбовець, або демобілізованим чи ветеранам війни, які б хотіли спробувати себе на цій посаді. Відбір кандидатів – на конкурсній основі.
Проблематика в тому, що більшість людей, які не мають роботу і могли б стати фахівцем із супроводу ветеранів війни бояться спілкуватися з військовими. Через що держава визначає і обласна військова адміністрація теж, що це має бути людина, в родині якої є військовий чи демобілізований, або, не дай Бог, загиблий. І я їх в цьому підтримую, – говорить пан Сергій.
Вимоги для кандидатів – мінімальна освіта бакалавра психологічного чи гуманітарного напрямку. Людина, яка вирішила стати помічником ветерана, може самостійно зайти на сайт міністерства у справах ветеранів, де є реєстр кандидатів на цю посаду, або ж прийти до відділу з питань ветеранської політики, де фахівці нададуть кваліфіковану допомогу.
Як повідомив Сергій Ільєнко, відділ з питань ветеранської політики підписали меморандум з центром зайнятості на предмет пошуку кандидатів на посаду фахівця із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб. Вони мають пройти конкурсний відбір, тестування, співбесіду з психологом. Після цього кандидат пройде навчання за державний кошт по роботі фахівця, після чого він приступить до виконання своїх обов’язків.
Ми всі розуміємо, що Перемога не за горами, повернеться дуже багато хлопців і як показує мій досвід, вони повертаються в різному психологічному та фізичному стані. Ця посада дуже буде затребувана, бо наше максимальне завдання – це допомогти демобілізованим повернутися до цивільного життя.
Коментувати
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.