Новини, Політика

Володимира Артюха звільняють з посади голови Сумської ОДА, хто стане наступником

Як повідомляють Сумські Дебати на своєму сайті https://debaty.sumy.ua ,журналіст Олександр Тахтай написав пост, згідно якого стало відомо, що голову Сумської обласної державної адміністрації Володимира Артюха начебто скоро мають звільнити з посади.

На його місце, за інформацією Тахтая, призначать генерал-майора Олександра Нестеренка, добре відомого на Сумщині.

Це питання має бути вирішене протягом одного-двох тижнів, і є ймовірність, що нове призначення відбудеться вже цієї п’ятниці, хоча не виключені затримки, – зазначив на своїй сторінці у Фейсбук Олександр Тахтай.

Останнім часом Володимир Артюх часто потрапляв у негативне інформаційне поле. Зокрема, він став фігурантом скандалу із невстановленими “зубами дракона” у Білопільській громаді, коли йому довелося виправдовуватися на всю країну.

Чутки про його можливу відставку почали ширитися ще минулої осені, але до сьогодні залишалися лише чутками, – пишуть Сумські телеграм-канали.

Поряд із тим, про Олександра Нестеренка, який керував обороною Сумщини у перший рік війни, займаючи посаду командувача Оперативно-тактичного угрупування (ОТУ) “Суми” (по суті керував усіма військовими на території Сумщини) говорять, що він уже хотів зайняти посаду голови ОДА.

Однак у січні 2023 року, коли зʼявилася інформація про його можливе призначення, тодішньому губернатору Живицькому вдалося його “переграти”, що вилилося у звільненні Нестеренка з ОТУ “Суми” і повернення його на попередню посаду заступника командувача Сухопутних військ Збройних сил України (самого Живицького було звільнено через три місяці після цього у квітні 2023 року).

Таким чином, де-юре Олександр Нестеренко тоді втратив звʼязок із Сумщиною, хоча і продовжує підтримувати тісні контакти із багатьма представниками місцевої еліти.

Коментувати