Порушення слуху, що зʼявляються внаслідок участі в бойових діях, наразі є одним з видів «невидимих» травм війни, який не такий помітний, але значно знижує якість життя військовослужбовців та ветеранів/ок, спричиняє додаткові ускладнення.

Порядок дій, слухопротезування, реабілітацію та подолання суспільних упереджень щодо носіння слухових апаратів – обговорили на зустрічі громадськості з ветеранами війни та очільниками Мінветеранів та МОЗ – Наталією Калмиковою та Віктором Ляшком.

МОЗ вперше централізовано закупило 24 тисячі інноваційних слухових апаратів.
Відтепер українці, які потребують такого апарату, можуть отримати його безоплатно у 43 медзакладах України.

Хто може отримати?
▪️ Ветерани війни та військослужбовці, які мають порушення слуху, але ще не мають статусу інвалідності.
▪️ Діти та дорослі з інвалідністю.

Наші хлопці та дівчата не завжди знають про таку можливість або не завжди погоджуються ставити слухові апарати через певні упередження. Ми вже зробили нормою в Україні якісне протезування кінцівок. Я впевнена, що і в роботі зі слухом ми спільними зусиллями з МОЗ, експертними громадськими організаціями зробимо так, щоб якість життя наших ветеранів й ветеранок стала кращою, – зазначила очільниця Мінветеранів.

Процес отримання слухових апаратів від держави максимально простий і прозорий. Детальніше про те, як це зробити і які документи для цього потрібні – на сайті МОЗ.
Крім того, МОЗ разом із ГО «Відчуй» розробили зручний путівник, у якому покроково описано, як отримати слуховий апарат у вашому регіоні. Ознайомитися можна за посиланням.
Коментувати
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.