Новини, Поліція, Суспільство

Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті

Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.

Поліцейські разом з колегами з інших правоохоронних органів встановлюють виконавців і замовників таких злочинів.

Так, у червні поліцейські спільно з СБУ викрили схему російських спецслужб з вербування підлітків для вчинення диверсій.

Юнаків віком від 13 до 18 років, яких росія втягнула в злочинну діяльність, затримано. Тепер їм загрожує покарання до 15 років позбавлення волі або довічне ув’язнення.

Поради для батьків:

– Інформуйте про небезпеку вербування та наслідки скоєння злочинів;

– Слідкуйте за онлайн-активністю у мережі та колом інтернет-знайомств;

– Контролюйте дотримання комендантської години;

– При отриманні інформації про вербування – повідомте поліцію за номером 102 або заповніть форму зворотного зв’язку на сайті кіберполіції.
https://ticket.cyberpolice.gov.ua/

Поради для підлітків:

– Будьте обачними з незнайомцями в інтернеті, не діліться з ними особистою інформацією;

– Розповідайте дорослим про нові онлайн-знайомства;

– Уникайте відвідування інтернет-ресурсів із сумнівним вмістом;

– Передусім використовуйте офіційні ресурсми для отримання та перевірки інформації
https://cyberpolice.gov.ua/article/kiberpolicziya-ta-czentr-protydiyi-dezynformacziyi-pidgotuvaly-perelik-oficzijnyx-storinok-derzhavnyx-organiv-lyshe-dostovirna-i-perevirena-informacziya-7756/

– При отриманні пропозицій скоєння диверсій за гроші – повідомте поліцію за номером 102 або заповніть форму зворотного зв’язку на сайті кіберполіції.
https://ticket.cyberpolice.gov.ua/

КРИМІНАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

Вказані злочини можуть бути кваліфіковані відповідно до низки статей Кримінального кодексу України, за які передбачені суворі покарання — до довічного позбавленні волі, зокрема, за статтями:

  • ст. 111 (Державна зрада), карається позбавленням волі на строк п’ятнадцять років або довічним позбавленням волі, з конфіскацією майна;
  • ст. 113 (Диверсія, вчинена в умовах воєнного стану), карається позбавленням волі на строк п’ятнадцять років або довічним позбавленням волі, з конфіскацією майна;
  • ч. 2 ст. 194 (Умисне знищення або пошкодження майна), карається до десяти років позбавлення волі;
    та інші.

Нагадуємо, що згідно ч. 3 ст. 111 ККУ, громадяни України, які на виконання злочинного завдання іноземної держави не вчинили ніяких дій і добровільно повідомили органам державної влади України про свій зв’язок з ними та про отримане завдання, звільняються від кримінальної відповідальності.

Коментувати