Війна РФ проти України, Події, Прокуратура, СБУ

Вбивство мирного мешканця на Сумщині – судитимуть російського військовослужбовця

Офіс Генерального прокурора скерував до суду перший обвинувальний акт за фактом порушення законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством, відносно російського військового – командира відділення в/ч 32010 «4 танкова Кантемирівська дивізія Московської області» (ч. 2 ст. 438 КК України). Наразі обвинувачений перебуває під вартою, повідомляє Офіс Генерального прокурора.

Слідство встановило, що обвинувачений, колону якого розбили військові ЗСУ, 28 лютого 2022 року, втікаючи разом із 4 співслужбовцями, обстріляли з автоматів приватний автомобіль та заволоділи ним. На вкраденій машині з пробитими ними ж колесами окупанти заїхали в смт Чупахівка Сумської області.

– Дорогою вони побачили беззбройного мешканця села, який йшов з велосипедом вздовж узбіччя і розмовляв по телефону. Один із військових наказав обвинуваченому вбити цивільного, щоб він не повідомив про них. Обвинувачений здійснив декілька прицільних пострілів через відкрите вікно автомобіля із автомата Калашникова у голову 62-річного потерпілого. Чоловік помер на місці всього в декількох десятках метрів від власного будинку, – вказано в повідомленні.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювалося слідчими СБУ.

Коментувати