Молодь, Новини, Освіта, Суспільство

Шосткинські школярі разом з педагогами навчались та відпочивали у міжнародній зеленій школі в Карпатах

З 3 по 13 грудня двадцять учнів п’ятих класів та три вчителі математики Шосткинської громади занурились не лише в тишу казкових гір, а й в математику. Школярі разом з вчителями навчались у математичному таборі в Зеленій Школі в Карпатах. Організатором табору стала громадська організація «Фонд «Відкрита політика» спільно з Норвезькою радою у справах біженців (NRC) в Україні за фінансового сприяння Програми підтримки Нансена для України. 

Під час відпочинку у табору учні мали можливість взяти участь у багатьох цікавих активностях, які були спрямовані на повторення та вивчення математичних тем для 1-4 класів. Програма табору була спрямована на зменшення стресу, пов’язаного із вивченням математики за допомогою фокусів, головоломок, настільних ігор та інших занять, що виходять за межі традиційного навчання. Мета навчання полягала в тому, щоб показати, що абстрактні математичні концепції можуть бути зрозумілими та захоплюючими. Більше про інноваційні методики – на сайті Інституту модернізації змісту освіти.

Окрім математики, учні брали участь у заняттях за Програмою покращення навчання, розробленою фахівцями NRC. Цей тренінг під назвою «Уроки без мороки біля печі» включав елементи казкової терапії та метафори з книги Барбари Оклі. Заняття проходили біля гуцульської печі, що створювало атмосферу тепла і довіри. Тренінг проводила Ірина Жданова, ініціаторка проєкту.

Учням особливо сподобалася атмосфера довіри, і вони створили чудові конспекти. В другій половині табору вони вже самостійно проводили вправи для покращення ментального здоров’я. Це сприяло академічному відновленню, здатності до навчання, організації робочого часу, покращенню концентрації, умінню слухати та загальному підвищенню знань з математики. Головною метою стало покращення навчання через зменшення стресу за допомогою вправ на розслаблення, дихальних технік і методу самонавчання.

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу 471319702_580394591367558_2351192716498023109_n.jpg

Кожен день учасники починали з руханки з елементами дихальної гімнастики, а завершували його дружніми бесідами біля печі (свічі), де діти ділилися своїми враженнями. У програмі дня були заплановані такі активності:

  • руханки та ігри просто неба  з елементами дихальної гімнастики
  • римські числа, сірникові задачі
  • настільні ігри з математики, шахи біля печі
  • уроки математики в мікрогрупах
  • екскурсія до місцевої школи на присілку Ставник
  • уроки без мороки біля печі. “Я потім зроблю, чесно!”
  • майстерка “сирні математичні іграшки”
  • вікторина на усний рахунок, на обчислення площ і об’ємів
  • BLP2. Піжамне party з “Думками навиворіт”
  • майстерня гончарства з Іриною Ждановою.

Оскільки більшість занять відбувалися біля гуцульської печі, це додавало атмосфери тепла і взаєморозуміння. Як результат, сприяло академічному відновленню, здатності до навчання, організації робочого часу, покращенню концентрації, умінню слухати та загальному підвищенню знань з математики.

В окремих програмах табору були креативні майстерки, що поєднували мистецтво і математику. На заняттях з гончарства вивчали геометрію, на писанкарстві – симетрію, кути, меридіани та відрізки. Деякі майстерки не лише були математичними, а й смачними. Місцеві вчителі та народні майстри демонстрували унікальну гуцульську техніку виготовлення іграшок із сиру. В Зеленій Школі учасники створювали геометричні фігури у вигляді пірамід, циліндрів тощо. А традиційні гуцульські сирні коники діти привезли додому як сувеніри. Також цікавою була кулінарна майстерка, де вони готували піцу та вивчали дроби.

З викладачкою математики Наукового ліцею/пансіону ім. Клима Чурюмова Наталією Вовковінською, математика ставала казковою: частина занять проходила з математичними фокусами, магічним квадратом та казкою Альони Шинкаренко. Також проводили практикуми з паперової геометрії та вимірювання об’єктів за допомогою рулетки та сантиметрової стрічки. За шкільною програмою учні опрацьовували чотири основні теми: числа і обчислення, задачі, геометрія та величини.

Окрім відновлення знань з математики, діти багато часу проводили на свіжому повітрі: гралися, ходили в походи в гори, до водоспаду та відвідували місцевих майстрів. Вони займалися спортом і просто відпочивали від постійних повітряних тривог. Таке поєднання занять і відпочинку у безпечному середовищі Зеленої школи створило оптимальні умови для навчання.

Цей математичний десятиденний табір в безпечному гірському середовищі для учнів і вчителів Шосткинської громади з унікальними уроками математики став одним із способів допомогти учням, вчителям, батькам компенсувати  освітні втрати і покращити психоемоційний стан дітей.

Проєкт «Математичні табори з надолуження знань для школярів Шостки і Чернігівської області» було реалізовано ГО «Фонд «Відкрита політика» спільно з Норвезькою радою у справах біженців (NRC) в Україні за фінансового сприяння Програми підтримки Нансена для України.

Джерело: Шосткинська міська рада.

Коментувати