Сьогодні, 14 квітня, відбулося підписання меморандуму про співробітництво Солонківської сільської ради Львівської області та Шосткинської міської територіальної громади. Зустріч представників обох громад відбулася в форматі online.


На початку зустрічі міський голова Микола Нога представив майбутнім партнерам присутніх на зустрічі учасників та розповів про Шосткинську об’єдану громаду, яка була утворена у 2020 році шляхом приєднання до міста Шостки населених пунктів селищної та сільських рад колишнього Шосткинського району. Територія громади становить 150 тисяч гектарів землі та складається із 17 старостинських округів, має 38 населених пунктів, у яких проживає 94 тисячі жителів.


Стратегія розвитку нашої громади полягає у тому, що ми визначили таку нашу візію, як центр півночі Сумської та Ченігівської області. Ми перші, хто створив громаду на Десні. Третина громади простягається вздовж річки Десна.

Своєю чергою, голова Солонківської сільської ради Богдан Дубневич, поділився спогадами про свій візит до Шостки. Він розповів, як прогулювався по Десні, як ловив рибу і, навіть пив воду з самої річки та смакував ухою: “Такі приємні моменти, залишилися дуже шикарні враження від ваших людей, від планування… Зрозуміло, дуже шкода, що економіка і ті підприємства, які полишені у сьогоднішній час, стоять незадіяні”.
Пан Дубневич розповів, що територія Солонківської громади включає 21 село, де проживає 20 тисяч жителів. Територіально вона розташована навколо Львова.
Бюджет виконується і перевиконується, – наголосив очільник Солонківської громади.


Солонківська територіальна громада: фото з відкритих джерел
За словами пана Дубневича, за останні два з половиною роки Солонківська сільська рада виділила більше 523 млн грн. для потреб ЗСУ. Жителі громади захищають Україну від російського агресора. Нині на фронті 547 мешканців громади. Проживають тут і внутрішньо переміщені особи, їх понад 3 тисячі. Богдан Дубневич розповів, що всім переселенцям надається всебічна допомога, від поселення до працевлаштування, медична та інші допомоги.
Як наголосив голова Солонківської сільської ради меморандум про співробітництво між двома громадами стане своєрідним містком взаємодопомоги та висловив сподівання на плідну співпрацю.


Метою угоди є:
- Налагодження співпраці для подолання наслідків збройної агресії російської федерації.
- Задоволення базових потреб жителів, які проживають на території громади-форпосту.
- Відновлення життєдіяльності, зміцнення стійкості та соціальної згуртованості Шосткинської громади.
- Створення умов для соціальної адаптації, підтримки місцевого населення та внутрішньо переміщених осіб через: надання гуманітарної допомоги, проведення аварійно-відновлювальних робіт, реалізацію культурно-освітніх заходів та інших ініціатив.
Дякуємо за розуміння проблем прикордоння, за готовність підтримати у вирішальний для України час!, – подякував очільник Шосткинської громади.
Обидві сторони скріпили печатями Меморандум про співробітництво та привітали один одного з прийдешнім Великоднем.
Коментувати
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.