Сьогодні у Шостці відбулось засідання громадської ради за участі головного лікаря Шосткинської ЦРЛ Олега Штогріна та головної лікарки стоматологічної поліклініки Ніни Цицерської.
Першим постало питання лікування дітей, яким призначили фізіотерапевтичні процедури. Член громадської ради Василь Бороздін розповів, що діти не можуть почати фізлікування через відсутність апаратури. Він впевнений, що така апаратура могла б зменшити дозу призначеного лікування медпрепаратами та посилити лікарську допомогу хворим дітлахам.
За словами головного лікаря Шосткинської ЦРЛ, наразі по всій України почали згортатись фізкабінети через відсутність фінансування Національною службою здоров’я України (НСЗУ). Тому центральна лікарня ввела фізкабінет до складу реабілітаційного відділення.
Хворий надійшов чи прийшов сам на лікування, йому призначили масаж, фізичні вправи і в тому числі, якусь фізпроцедуру. Наприклад, ми пролікували хворого після перелому ноги, він пройшов усі процедури і ми за нього отримаємо кошти від НСЗУ, як за пролікованого реабілітаційного хворого.
А ті хворі, чи то діти, чи дорослі, які приходять з направленням у фізкабінет і ми проводимо з ними процедури, нам просто за них не платять, – пояснив Олег Штогрін.
За словами головного лікаря ЦРЛ, у дитячий лікарні є певні проблеми з ремонтом, фізкабінет знаходиться у маленькому окремому приміщенні. Він пояснив, якщо дитина приходить з направленням на фізпроцедуру, необхідно звернутися до старшої медичної сестри дитячої поліклініки. Після закінчення ремонту, система медичної допомоги маленьким пацієнтам зміниться, запевнив пан Штогрин.
Олег Штогрін повідомив, що йде поступове об’єднання дитячої лікарні і ЦРЛ. Через те, що дитячої лікарні зараз немає в мережі медичних закладів, таке об’єднання остаточно завершиться в кінці наступного року.
По завершенню об’єднання, реабілітаційне відділення буде працювати не тільки для дорослих, а й для дітей, зазначив головний лікар. Будуть створені дві дитячі палати окремо від дорослих та встановлять спеціальну апаратуру, у тому числі і для фізпроцедур.
Також на базі “Клініки дружньої до молоді” планується створити кабінет або відділення “Психічного здоров’я”.
Голова громадської ради Олександр Ярига поставив питання головній лікарці стоматполіклініки: “Що було зроблено за цей період і які плани на 2025 рік?”
За словами Ніни Цицерської, стоматологічна поліклініка є одним із п’яти спеціалізованих закладів у Сумській області. Подібні ще є в Охтирці, Сумах (обласна і міська), Ромнах та в Шостці. З квітня 2023 року НСЗУ перестала фінансувати стоматологічні заклади.
Ми повністю перейшли на платні послуги. Була ще фінансова підтримка з місцевого бюджету, яка включала в себе надання безкоштовної стоматологічної допомоги дітям до 18-ти років, учасникам бойових дій, інвалідам війни і військовослужбовцям, – розповіла пані Цицерська.
У лютому цього року НСЗУ запровадила пілотний проєкт і вже у вересні Шосткинська стоматполіклініка підписала з ними договір на два пакети послуг. Це зубопротезування ветеранів-військовослужбовців, які захищали суверенітет, незалежність і цілістність України та лікування і зубовидалення цій же пільговій категорії.
Щодо графіку роботи стоматології, Ніна Цицерська повідомила, що клініка працює з понеділка по п’ятницю з 08:00 до 18:30 години.
Раніше заклад працював по суботах, але приходили одна-дві особи і все. З цієї причини графік роботи був змінений.
Також у клініці є підйомник та пандус для зручного під’їзду візочників. На першому поверсі, біля підйомнику, є кабінет для маломобільних груп населення.
Коментувати
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.