Влада, Освіта

У Шосткинській громаді відбулась традиційна серпнева педагогічна конференція

Шосткинське управління освіти спільно з міською владою, не зважаючи на всі складнощі, зберегли мережу закладів загально-середньої освіти.

Ми, як освітяни, маємо зробити все можливе, щоб забезпечити право нашої молоді на здобуття якісних освітніх послуг, – зауважила начальниця управління освіти Наталія Сергейко на початку серпневої педагогічної конференції.

За словами Наталії Сергейко на сьогодні у Шосткинській громаді функціонує 47 закладів освіти, з яких:
– 24 заклади загально-середньої освіти
– 15 закладів дошкільної освіти
– 8 закладів позашкільної освіти.

У Шостці організовано роботу білінгвальних груп, у яких діти і молодь навчаються та виховуються українською і англійською мовами. Також працює інклюзивно-ресурсний центр для дітей з особливими потребами.

Окрім цього, в закладах освіти Шосткинської громади функціонує 36 споруд цивільного захисту. На базі 19-ти закладів загально-середньої освіти функціонуть 24 захисні споруди – 13 протирадіаційних та 11 найпростіших укриттів, 9 захиних споруд знаходяться на базі дошкільної освіти і 3 укриття на базі позашкільної освіти. Ще 20 закладів освіти Шостки орендують укриття цивільного захисту.

Продовжується реалізація проєктів “Будівництво цивільних споруд цивільного захисту” у двох закладах загально-середньої освіти. Планується завершення цих об’єктів до кінця поточного року.

В ході конференції Наталія Сергейко запропонувала, як один варіантів роботи, закладам загально-середньої освіти тісно співпрацювати з закладами позашкільної освіти, щоб надолужити освітні втрати:

Якщо вчитель математики знає, що дитина займається у гуртку технічного спрямування, цікавиться робототехнікою, то якщо вчитель зацікавлений, він може тісно співпрацювати з керівником гуртка і під час улюбленої роботи, під час позашкільної роботи, учень сам того не розуміючи, може поступово надодужувати освітні втрати з метематики, – пояснила очільниця освіти.

Так само може відбуватись і з біологією, якщо учень займається у гуртку екологічного спрямування або географія, якщо це гурток туристичного напрямку.

Наталія Сергейко звернулась до присутніх освітян з проханням активізувати роботу саме в цьому напряму, адже відсоток охоплення позашкільної освіти у Шосткинській громаді є одним із найвищих в області і становить 80%.

З цього навчального року у Шостці буде повністю оновлено викладання предмету “Захист України”. Відтепер хлопці і дівчата будуть вивчати цей предмет разом:

Передбачається, що “Захист України” будуть вивчати всі учні 10-11 класів у спеціально створених міжшкільних осередках. Один із таких осередків буде створений на базі Шосткинського НВК спеціалізованих школах І – ІІ ступенів – ліцей, – проінформував директор школи-ліцею Вячеслав Василенко.

Вивчатись предмет буде протягом цілого одного навчального дня раз на місяць. Наразі розробляються маршрути шкільних автобусів та узгоджується розклад занять для підвезення учнів з сільської місцевості. Також для учнів, які знаходяться за межами нашої громади або виїхали за кордон, буде організовано дистанційне вивчення предмету “Захист України”.

Вячеслав Василенко повідомив, що від навчальних закладів Середино-Буди до керівництва Шосткинської громади надійшов лист з проханням допомогти в організації вивчення цього предмету їхнім учням, тому на базі осередку у школі-ліцеї будуть навчатись і учні з Середино-Буди.

Працювати у міжшкільних осередках будуть не лише вчителі-педагоги. Демобілізовані захисники та захисниці, ветерани російсько-української війни також будуть залучені до викладання.

Вчитель предмету “Захист України” школи № 1 Віталій Величко звернув увагу присутніх на важливості військово-патріотичного виховання молоді у сучасних реаліях. Саме його основи будуть закладені у новому предметі “Захист України”:

Його мета пояснити учням та ученицям, що таке сили безпеки і оборони, з чого вони складаються та як працюють. Що таке сучасна війна, яку роль в ній відіграють дрони, зв’язок, медицина. Саме ветерани можуть стати прикладом того, що таке громадянська позиція та патріотизм, – пояснив Віталій Величко.

Міський голова Микола Нога також був присутнім на педагогічній конференції. Він наголосив, що задачею влади та громади є збереження фізичного та психологічного здоров’я наших дітей, тому доручив керівникам освітнього процесу забезпечити учнів гаджетами для дистанційного навчання, які їх не мають:

Навіть, якщо він математику не зовсім буде знати, але ми будемо знати, що він психологічно стійка людина! Тож, давайте разом попрацюємо над тим, щоб у нас не було дітей, які не мають засобів для дистанційного навчання. Можливо у когось немає телефону, гаджету, можливо чогось іще. Давайте вивчемо цю справу. Тільки всі разом ми зможемо завоювати цю Перемогу!

Коментувати