Пошук лептопа — непросте завдання, оскільки існує величезна кількість варіантів. Особливо, якщо ви кодер, оскільки потрібен фактично ігровий ноутбук, але водночас не схожий на панель управління зорельотом. Розповідаємо про три мінімалістичні та продуктивні варіанти.
MacBook Pro 16-дюймів 2023 року — потужність чипів M2 для програмістів
Для досягнення максимальної потужності рекомендують вибрати конфігурацію з M2 Max. Але більшості кодерів можна купити ноутбук з M2 Pro — його вистачить із запасом на майбутнє. Крім того, ви отримуєте час автономної роботи, з яким не може зрівнятися жоден ноутбук — 22 години. Додатково є простора й зручна клавіатура MagicKeyboard і найчуйніший в індустрії трекпад.
16,2-дюймовий рідкокристалічний дисплей Liquid Retina XDR здатний досягати дивовижних пікових рівнів яскравості — 1600 ніт. Щодо портів, то MacBook Pro оснащений трьома Thunderbolt 4, одним HDMI, слотом для карт пам’яті SDXC, роз’ємом для навушників і портом MagSafe 3 для зарядки.
Dell XPS 15 — дорогий, але вартий своїх грошей
Якщо ви постійно працюєте над проєктами, то 16 ГБ оперативної пам’яті DDR5 4800 МГц і 14-ядерного процесора Core i7-12700H буде більш ніж достатньо, щоб одночасно використовувати кілька додатків і наборів даних.
За специфікацією ця версія оснащується графічним чипом NVIDIA RTX 3050 з 4 ГБ відеопам’яті, що дасть хороший запас, якщо ви розробляєте ігри. Ви отримуєте SSD-накопичувач місткістю 512 ГБ з можливістю розширення, а також 15,6-дюймову матрицю WVA з піковою яскравістю 400 ніт.
Клавіатурний майданчик гаджета м’який, що створює приємні відчуття під час набору тексту, а чуйний тачпад має досить велику площу. Ноутбук постачається з операційною системою Windows 11 Pro, оснащений двома портами Thunderbolt 4, одним USB-C 3.2 Gen 2, роз’ємом для навушників, пристроєм читання карт пам’яті SD, а також інтерфейсами Intel Wi-Fi 6E і Bluetooth 5.2.
ASUS Vivobook 15 — для тих, кому потрібне бюджетніше
Як доступну альтернативу можна розглянути ASUS Vivobook 15. Оптимальним варіантом є модель із 20 ГБ ОЗП/512 ГБ SSD, що забезпечує баланс між технічними характеристиками та вартістю. Однак ви можете вибрати конфігурацію з обсягом оперативної пам’яті від 12 до 36 ГБ і SSD-накопичувачем місткістю від 256 ГБ до 2 ТБ, залишаючись у бюджетному ціновому діапазоні.
Інтегрованої відеокарти може не вистачити для найбільш ресурсомістких завдань. Але разом із процесором Intel Core i5-1135G7 потужності ноутбука вистачить для більшості програмістів, і він без проблем впорається з найскладнішими завданнями.
15,6-дюймовий IPS-дисплей з роздільною здатністю Full HD цілком комфортний для тривалої роботи. На повнорозмірній клавіатурі з підсвічуванням зручно набирати текст, а трекпад може ставати цифровим блоком, що оцінять «олдскульні» програмісти.
Коментувати
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.