Про це повідомила Валентина Курило – лікарка Сумського обласного центру контролю та профілактики хвороб.
Постраждала жителька Тростянецької громади. 70 річна жінка разом зі своїм чоловіком назбирали шампіньйонів у своєму садку. З їх слів , робили це щорічно. Гриби вживали смаженими, після чого жінка опинилася в реанімаційному відділенні. Завдяки своєчасному зверненню та лікуванню стан потерпілої на даний час задовільний, лікування продовжується. Чоловік за медичною допомогою, з приводу поганого самопочуття, не звертався.

Щоб запобігти отруєнню грибами дотримуйтесь вимог.
Не треба збирати гриби, якщо не впевнені, що знаєте їх – якими б апетитними вони не здавалися. Не можна збирати гриби поблизу транспортних магістралей, на промислових пустирях, колишніх смітниках, в хімічно та радіаційно небезпечних зонах. А також:
– невідомі гриби,
– з ушкодженою ніжкою, старі, в’ялі, червиві або ослизлі,
– пластинчаті гриби, оскільки отруйні гриби маскуються під них.
Не куштуйте сирі гриби на смак.
Ще раз перевірте вдома гриби. Усі сумнівні – викидайте. Нижню частину ніжки гриба, що забруднена ґрунтом – викидайте. Гриби промийте, у маслюків та мокрух зніміть з капелюшка слизьку плівку.
Гриби підлягають кулінарній обробці в день збору, інакше в них утворюється трупна отрута. При обробці кип’ятіть гриби 7-10 хвилин у воді, після чого відвар злийте. Лише тоді гриби можна варити або смажити.
Не пригощайте ні в якому разі грибами дітей, літніх людей та вагітних жінок.
Купуйте гриби тільки у відведених для їх продажу місцях (магазинах, теплицях, спеціалізованих кіосках), особливо уникайте стихійних ринків.
У всіх випадках отруєння грибами треба негайно звернутись за медичною допомогою.
Вживаючи грибами, важливо бути обережним і свідомим. Дотримуючись зазначених рекомендацій, ви можете зменшити ризик отруєнь і насолоджуватися збором грибів без небезпеки для свого здоров’я, – застерігає Сумський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України.
Коментувати
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.