Допомога, Здоров'я, Культура, Новини, Суспільство

Молодь Шостки у центральній бібліотеці для дітей вчилися керувати своїм психоемоціональним станом

У Шосткинській центральній міській бібліотеці для дітей продовжуються арт-терапевтичні заняття в рамках проєкту “Мистецтво допомагає”. Психологи Тетяна та Ганна запропонували дітям практичне заняття «Метафоричні асоціативні карти».

Цей метод був розроблений у 1970-х роках англійським психологом Девідом Гроувом та його колегами в Інституті Тавісток у Лондоні. Їхньою метою було створення нового методу терапії, який би міг допомогти людям знаходити рішення у важких ситуаціях та полегшити процес самопізнання.

Метафоричні асоціативні карти (МАК) – це набір малюнків величиною з ігрову карту або картинки, що зображають людей, їх взаємодії, життєві ситуації, пейзажі, тварин, предмети побуту, абстрактні малюнки.

Представлені на картах образи стають видимою метафорою наших цінностей, страхів, бажань або пов’язаних асоціативно з нашим внутрішнім досвідом. Важливо, що кожен може уявити і відчути щось своє. МАК піднімають з глибини нашої підсвідомості несвідомі враження, які визначають нашу реакцію на ті чи інші життєві ситуації.

Ось і відвідувачі занять к Шосткинській дитячій бібліотеці вибирали картку, яка припала до душі, а потім аналізували, з чим у них асоціюється малюнок.

Метафоричні асоціативні карти корисні для застосування, коли вас щось турбує, але вам важко сформулювати і зрозуміти причину занепокоєння. У такій ситуації МАК допоможе вам заглянути всередину себе і знайти відповідь.

“Захід пройшов емоційно, креативно та весело”, – наголошують бібліотекарі дитячої книгозбірні.

Коментувати