200 метрів маскувальної сітки, близько 300 кг переплавленого парафіну на окопні свічки – це результат роботи юних волонтерів, вихованців Центру естетичного виховання. З початку повномасштабної війни вони разом зі своїми педагогами допомагають нашим військовим.
Як розповідає в.о. директора ЦЕВ, Анжела Висоцька працівники навчального закладу з перших днів вторгнення росіян на територію України почали збирати ліки, продукти та все необхідне на той час для наших захисників.
Окрім цього, педагоги організували дитячий волонтерський рух “Добрі справи маленьких патріотів”. За майже три роки повномасштабної війни вони охопили своєю допомогою військових на різних напрямах фронту, від півночі до півдня та сходу країни.
Юні волонтери разом з педагогами та батьками плетуть маскувальні сітки, роблять окопні свічки, вишивають шеврони, в’яжуть шкарпетки, докладаючи до цього тепло своїх рук та сердець. Крім того, відсилають бійцям посилочки зі смаколиками та своїми малюнками зі словами подяки.
Маскувальні сітки, які плетуть вихованці ЦЕВ – якісні та міцні, бійці передають свою подяку юним волонтерам і просять виготовляти їх ще і ще. Пані Висоцька розповіла історію про те, як їх вироби рятують військових.
Наші хлопці пішли на бойове завдання, одягнувши маскувальні комбінезони, які ми щойно їм передали. Після того, як вони повернулися, нам зателефонував командир і сказав, що завдяки нашим комбінезонам хлопці залишилися живими.
Ця оцінка роботи волонтерів – золотого вартує, вона мотивує працювати й допомагати надалі. Наші захисники з особливим теплом чекають посилочки від маленьких волонтерів, адже там буде дитячий малюнок, який зігріває душу бійця. Вони навіть присилали відео шосткинським юним волонтерам, як розпаковують коробку з передачею, не приховуючи радості від малюночків та різних дрібниць, які виготовили діти.
Вихованці та педагоги ЦЕВ, на зібрані від благодійних заходів кошти, придбали для військовослужбовців генератор, пристрій нічного бачення, бензопилу, компресор для накачування автомобільних колес, розповідає керівниця ЦЕВу.
Військовослужбовці підтримують тісний контакт з волонтерами Центру естетичного виховання, за нагальної потреби роблять їм замовлення. Так було й у минулому році, влітку. Вони зателефонували з проханням сплести маскувальну сітку, згадує Вікторія Шалда, педагогиня-організаторка ЦЕВ та координаторка дитячого волонтерського руху «Добрі справи маленьких патріотів».
Вона розповідає, що їй надійшло СМС-повідомлення від військових, що їм терміново потрібна маскувальна сітка на евакуаційний автомобіль. А це як раз був час відпусток педагогів та канікул у дітей.
Я просто не розуміла, як мені все це зробити і терміново їм віддати сітку. На допомогу прийшов наш колектив “Джерельце”, старша група. Не дивлячись на канікули, їх так багато прийшло, що за два дні ми встигли доплести сітку. Я була щаслива, що через дві доби я вже могла написати цьому військовому: все, ми завершили роботу, приїжджайте, забирайте сітку.
Географія волонтерського руху вихованців та педагогів Центру естетичного виховання доволі широка. Вони співпрацють з шосткинськими волонтерами, а також з волонтерським центром на Дніпропетровщині. Там опікуються нашими військовими, перуть їм одяг, виконують доглядові процедури за пораненими бійцями. Шосткинські юні волонтери передають їм засоби гігієни, енергетичні батончики, пакунки з ліками тощо.
Все що роблять юні шосткинські волонтери заслуговує на повагу та вдячність. Тому у Міжнародний День волонтерів до Центру естетичного виховання завітала координаторка волонтерського центру «З любов’ю у серці місто Шостка», Олена Вареник. Вона прийшла до дітей не з пустими руками, подарувала їм книжки сучасних авторів Катерини Бабкіної та Марка Лівіна «Сила дівчат. Маленькі історії великих вчинків», а також висловила слова подяки.
Я дуже вам дякую, дівчата, хлопці! Ви наше майбутнє. Вчиться, розвивайтеся, читайте. Будьте кращими, ніж ми!
У цей день кожен колектив Центру естетичного виховання отримали Подяку за свої добрі справи. Адже в позашкільному закладі немає жодного вихованця, який би не доклав своїх зусиль у дитячий волонтерський рух.
Коментувати
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.