Про це під час наради із головами районів і громад доповіла начальнику ОВА Володимиру АРТЮХУ директорка обласного Департаменту з питань соціальної політики Людмила МУСІЯКА.
За її словами, шляхів забезпечення мешканців з небезпечних територій деревиною паливною наразі декілька.
Перш за все, урядовою постановою передбачено виплату одноразової грошової допомоги у розмірі 21 тисяча гривень на одне домогосподарства на весь опалювальний період. Одна з умов – опалення твердим пічним побутовим паливом.
Пріоритет надається домогосподарствам, які знаходяться у 10-кілометровій зоні від державного кордону з рф або лінії зіткнення.
За оперативною інформацією, в межах даної зони дров потребують 13626 домогосподарств. Наразі громадами вже проводиться реєстрація, прийнято 243 звернення. Заявки затвердженого зразка збираються до 16 вересня.
З алгоритмом отримання відповідної допомоги можна ознайомитися в інфографіці: https://t.me/minre_ua/6708
Крім того, обласна влада тісно співпрацює із міжнародними партнерами щодо надання допомоги в забезпеченні деревиною паливною. Донори будуть надавати підтримку як у натуральному вигляді, так і грошовій формі.
Для цього в області працює відповідний кластер, де зібрано потребу у дровах від усіх домогосподарств – це понад 42 тисячі.
Учасники кластеру на сьогодні готові допомогти у забезпеченні дровами понад 12,5 тисяч домогосподарств.
Часу залишається не так багато, тож максимально подбайте, щоб допомогти нашим людям пережити цю зиму. Оперативно опрацьовуйте потреби, збирайте заяви, активно комунікуйте з нашими міжнародними партнерами, які готові допомагати і мають відповідні можливості, – поставив завдання Володимир Артюх.
Очільник області також звернув увагу керівників громад на забезпечення людей і скрапленим газом. Сумщина – серед чотирьох областей, що увійшли до пілотного проєкту із постачання скрапленого газу, тож наявні потреби населення також мають бути опрацьовані і враховані.
Коментувати
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.