Новини, Суспільство

Чому деякі “Пункти незламності” були зачинені під час надзвичайної ситуації, яка спіткала Шостку після чергового авіаудару: тема, яку порушили на Громадській раді

Робота «Пунктів незламності» у Шосткинській громаді, особливо під час відключення електроенергії через ворожі авіаудари по об’єктах критичної інфраструктури громади – одна з тем, яку порушили під час чергового засідання Громадської ради.

Ніч 19 жовтня для шосткинців стала фатальною. Опівночі три потужні вибухи сколихнули місто. Російські військові скинули чотири КАБи на центральну вулицю Шостки. Внаслідок удару була зруйнована критична інфраструктура, ряд соціальних об’єктів, пошкоджені житлові будинки.

Місто залишилося без електроенергії одразу ж після вибухів. Зранку для багатьох містян постало питання, де зарядити гаджети та інші електроприлади. Серед таких був й один з членів Громадської ради Василь Бороздін і перше, що прийшло на думку, – поїхати до «Пункту незламності».

Він говорить, що з родиною мешкає у великому 32-му мікрорайоні міста, де проживають тисячі шосткинців. У багатьох батьків, у яких діти учні, постало питання, що робити з уроками, адже у цей день у декого була ще й учнівська олімпіада, розповідає пан Василь.

Це одне питання, а друге – було дуже холодно. Не можна було включити ні обігрівач і нічого іншого. Тому ми взяли з собою дітей, гаджети, зошити і поїхали до “Пункту незламності”.

Як пояснює чоловік, у 32-му мікрорайоні у цей день працювало два «Пункти незламності» у багатоквартирних будинках, але їх потужності не вистачало, щоб зарядити велику кількість гаджетів. Крім того, генератори там працювали на вулиці біля під’їздів, тому зігрітися чи щось приготувати не було можливим.

Пан Василь разом з родиною завітали до «Пункту незламності» у Центрі культури та дозвілля. За його словами, там працював генератор і мешканці міста могли зарядити мобільні телефони.

Коли ми до них звернулися, вони нам сказали, що гаджети заряджають, а от інших послуг не надають, так як не достатньо укомплектовані. Як вони розповіли, у них немає ні чайників, ні можливості якось обігріти. Крім того, вони мали працювати, поки тривав кіносеанс, а якби його не було, вони точно так би не працювали, як інші в цей день.

Тоді ми вирішили проїхати по тим “Пунктам незламності”, у яких вже було світло. Адже за логікою, туди мали прийти ті люди, у яких немає світла.

Проїхавши по всім закладам освіти, які знаходяться в центральній частині міста, пан Бороздін з’ясував, що працювало всього чотири «Пункти незламності» і два, які розташовані в школах одного з мікрорайонів Шостки.

Ми не приїжджали просто так, смикнули двері і якщо вони закриті -поїхали. Ми обходили всі вікна, стукали в них, розуміючи, що людина може бути в приміщенні. До нас ніхто не виходив. Така ситуація була в гімназії та інших школах. У п’ятій школі було відчинено, містяни туди приходили, але після 17-ї години там не було тієї людини, яка б змогла запустити генератор.

Єдиний «Пункт незламності», за словами члена Громадської ради, був готовий для виконання свого призначення на 100 відсотків. Це у приміщенні центру соціального обслуговування “Топольок”. До відвідувачів вийшов чоловік і сказав, що знає, де ключ, як запустити генератор та може пригостити бажаючих чаєм і кавою.

Якщо прийдуть люди, вони зігріються, зарядять свої гаджети та інші електроприлади, зазначив чоловік, який виконував обов’язки опалювача цього приміщення.

Після моніторингу «Пунктів незламності» під час надзвичайної ситуації, яка спіткала місто, Василь Бороздін став ініціатором питання їх роботи на черговому засіданні Громадської ради. Її керівник, Олександр Ярига наголосив, що єдиної людини, яка відповідає у місті за роботу “Пунктів незламності”, немає. Вони підпорядковані балансоутримувачам певних приміщень, де знаходяться.

Аби дати пояснення та прокоментувати це питання, на засідання була запрошена представник управління освіти Світлана Фалько. Вона проінформувала, що на базі закладів освіти функцонуюють 58 «Пунктів незламності».

В тих “Пунктах незламності”, де світло не було відновлено, вони працювали до останнього, поки його не дали. Це школи №№4,8, дитячий садок №4, заклади освіти сільської місцевості. Там, де відновили світло о 12:00 дня, Пункти продовжували працювати до 17-ї години. Жодна людина після появи світла не звернулася.

У кожному закладі освіти є чергові, які у разі потреби працюють у “Пунктах незламності” і все це відбувається в екстреному телефонному режимі, пояснила Світлана Фалько. Вона зазначила, якби була необхідність, то всі б негайно повернулися на місця і приступили б до виконання своїх обов’язків.

“Пункти незламності” працюють з 9:00 і до 17:00, це коли немає екстрених ситуацій. Якщо виникає патова ситуація, навіть на вихідні дні, завжди визначаються чергові. Якби в той день не було відновлено світло, Пункти б працювали цілодобово, – зазначила пані Світлана.

Олександр Ярига пояснив, що питання роботи «Пунктів незламності» вирішили порушити, аби привернути увагу на необхідності їх діяльності у повній мірі під час надзвичайних ситуацій, які можуть спіткати нашу громаду через ворожу агресію або з інших надзвичайних ситуацій.

Для людей “Пункти незламності” – це місце, куди можна прийти зігрітися, зарядити телефони. Вони йдуть туди і вірять в те, що їх там чекають і вони зможуть вирішити свої маленькі проблеми.

За офіційною інформацією Шосткинської міської ради, у нашій громаді налічується 200 «Пунктів незламності», з них 120 у місті та 80 на території сільської та селещної місцевості. Як зазначили в управлінні з питань надзвичайних ситуацій Шосткинської міської ради, всі Пункти забезпечені альтернативними джерелами живлення.

Коментувати