Питання оплати за місця загального користування у Шостці набуло актуальності вже давно. Мешканці багатоквартирних будинків вважають, що нарахування оплати за теплопостачання під’їздів, де немає систем опалення, несправедливе. А власники автономок, взагалі, не розуміють логіку нарахувань. Про це говорили й депутати під час пленарного засідання сесії Шосткинської міської ради
Начальниця управління економіки Дар’я Гребенюк повідомила, що питання набуло резонансу після запровадження нової методики розподілу теплової енергії, згідно якої тепло, що йде на опалення місць загального користування, покладається на всіх співмешканців. Зокрема і на тих, у кого опалення індивідуальне.

Тому є по цьому питанню дуже багато скарг. Люди не хочуть платити (переважна більшість – ті, у кого наявне індивідуальне опалення) за джерело централізованого постачання, яке йде на загальнобудинкові потреби опалення, – розповіла Дар’я Гребенюк.
Фахівці управління економіки на прикладі трьох багатоквартирних будинків Шостки прорахували скільки в грошовому вимірі витрачається на опалення житлових приміщень з централізованим опаленням та індивідуальним.

Показники з централізованим опаленням житлових приміщень надали підприємства, надавачі послуг з теплопостачання по фактичним даним за попередній опалювальний період. По індивідуальному опаленню опрацьовували питання з газовою службою, проінформувала керівниця управління економіки.

При наявній діючій системі розподілу теплової енергії на всіх співвласників будинку, споживачі централізованого опалення з площею квартири 58,8 м. кв. сплачують постачальнику 2 355, 42 гривні на місяць, з яких майже 550 грн – на загальнобудинкові потреби. Споживачі індивідуального опалення (на тих самих умовах) сплачують 1 665 гривень, з яких 550 грн також йде на загальбудинкові потреби.
Наприклад, якщо прибрати оплату за опалення місць загального користування у тих, хто має автономне теплопостачання, то вони будуть сплачувати меньше на 549, 34 грн (житлова площа 58,8 м.кв.), зазначила Дар’я Гребенюк.
Відповідно, ці витрати теплової енергії з абонентів індивідуального опалення відходять і ця цифра заповнюється на абонентів централізованого опалення, – пояснила керівниця управління економіки.
Тобто, у споживачів індивідуального опалення оплата за спожиту теплову енергію знизиться, а з централізованим опаленням, навпаки, збільшиться.

Як наголосив міський голова Микола Нога, ситуація у кожному банатоквартирному будинку відрізняється, тому й сума оплати різниться.
Залежить від мереж, відокремленості будинку, від кількості квартир з автономним опаленням.
Якщо ж в під’їзді відсутні опалювальні прилади (батареї) і вони передбачені проєктом, то згідно правовій нормі, їх мають встановити ЖЕКи, повідомила начальниця відділу збуту ШП “ХаЕР”, Лідія Литвиненко. Вона наголосила, що всі ці норми прописані на законодавчому рівні і теплопостачаюче підприємство від себе нічого не вигадує.
У вас всіх є питання, що ми змінюємо кожен місяць тариф. Ні, тариф ми не міняємо! Він як був затверджений для населення, так він і є. Але є різні чинники. Наприклад, яка температура повітря. Тому у листопаді може бути одна сума, а у грудні інша, – пояснила пані Литвиненко.

Як з’ясувалося, у місті не всі багатоквартирні будинки мають за проєктом опалювальні прилади в під’їздах, але нарахування оплати за місця загального користування обслуговуюча організація все одно виставляє. На що представниця теплопостачаючої організації зауважила, що вони не зважають наанси, а роблять нарахуванняя згідно чинної методики.
Споживачі централізованого опалення до 2021 року сплачували все і ніхто не замислювався над тим, що ми ходимо по сходах під’їзду, користуємося примішенням для візків. І чому я тепер маю оплачувати все те, що хтось розподілив по-іншому?!, – з обуренням промовила Лідія Литвиненко.


На її слова народні обранці зауважили, що є Закон України “Про захист прав споживачів”, за яким люди не мають сплачувати за послуги, яких не отримують. У результаті з даного питання депутатам Шосткинської міської ради було запропоновано наступне рішення:
1.Надати тимчасове право співвласникам багатоквартирних будинків на період дії воєнного стану в Україні приймати загальними зборами рішення щодо розподілу теплової енергії у будинках без врахування теплової енергії на загальнобудинкові потреби на опалення.
2. Підприємствам надавачам послуг з постачання теплової енергії враховувати в роботі рішення по протоколах загальних зборів співвласників багатоквартирних будинків щодо розподілу теплової енергії в будинках без врахування теплової енергії на загальнобудинкові потреби на опалення.
Заслухавши запропонований проєкт рішення, депутати відмовилися голосувати за нього. Причиною тому стало несправедливе співвідношення. Від оплати за місця загального користування запропонували звільнити тільки споживачів з індивідуальним опаленням, а ті, хто користується централізованим, мали б оплачувати ці послуги за них.
Коментувати
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.