Історія, Суспільство

Уродженці Сумщини брали участь у розробці Державного герба України

19 лютого відзначається День малого державного герба України. Саме цього дня у 1992 році Верховна Рада затвердила Малий герб – тризуб. Художники Георгій Нарбут та Василь Кричевський з Сумщини безпосередньо долучилися до проєкту.

У 1917 році, за дорученням Центральної Ради, герб розробляв Василь Кричевський. 22 березня 1918 року зображення тризубу князя Володимира Великого, обрамленого оливковим вінком, було схвалено Малою Радою. “Герб графічно виконаний геніально. Тризуб з розробки Василя Кричевського ми і взяли за основу…”, — зазначав геральдист Олексій Кохан.

Після нього над гербом працював майстер графіки Георгій Нарбут. Він розробив проєкт Державного Герба і Печатки Української держави. 18 липня 1918 року гетьман Скоропадський затвердив спроєктовану Нарбутом малу Державну печатку — зображення козака з пищаллю на плечі на восьмикутному тлі, у верхній частині якого було розміщено “Володимирський тризуб”.

Окрім цього Нарбут створив дизайн банкноти у 100 карбованців, випущених УНР 6 січня 1918 року. Зараз в Україні використовується лише Малий герб. Питання створення проєкту великого герба підіймалося у 1991, 1996, 2001 та 2007 роках, проте його не затверджено й досі.

Коментувати