Події, Реклама

ТОП-5 порад для ідеального домашнього зберігання продуктів

Зберігання продуктів харчування – це не лише питання естетики та порядку, але насамперед це безпека для здоров’я. Дотримання правил зберігання продуктів дозволяє:

  • продовжити їх свіжість,
  • довше зберегти смак, харчову цінність та аромат,
  • зменшити розвиток бактерій на кухні,
  • скоротити харчові відходи, що корисно не тільки для вашого гаманця, а й для всієї планети.

Тож, пропонуємо ТОП-5 порад, які допоможуть правильно зберігати продукти в домашніх умовах.

1. Не всі продукти слід зберігати в холодильнику!

Цитрусові, помідори та огірки для цього не підходять, оскільки містять занадто багато води і швидко втрачають консистенцію, смак та аромат. Мова йде про банани, авокадо, ананаси, манго, груші, нектарини, яблука та сливи. Деякі з них можуть вбирати запахи з холодильника, що може негативно позначитися на їхньому смаку. Навіть кавуни, які мають чудовий смак у холодному вигляді, не люблять низьких температур. Сухофрукти також не можна зберігати у холодильнику.

Цибулю, часник, картоплю чи помідори не варто піддавати впливу низьких температур, бо вони можуть втратити свої корисні властивості та смак.

Хліб, макарони, рис, крупи і консерви не вимагають охолодження, наприклад більшість фруктів і овочів. Однак важливо зберігати ці продукти в сухому місці, далеко від прямих сонячних променів.

2. Заморожуйте продукти в упаковках

Заморожування чудово підходить для тривалого зберігання таких продуктів, як м’ясо, риба, овочі, фрукти, ягоди та багато інших продуктів. Полуницю, малину, чорницю та виноград можна зберігати в морозильній камері, але мити не слід. Однак варто пам’ятати, що кожен із них має певний термін зберігання у морозилці. Заморожування лише зупиняє зростання бактерій, але не знищує їх.

Для тривалого зберігання сезонних плодів і напівфабрикатів варто використовувати професійні морозильні ларі. Усі продукти в морозилці камері мають бути щільно упаковані. Із цим завданням успішно впорається харчова плівка, пластикові контейнери, але найкращий варіант – спеціальні пакети для вакуумної упаковки. Вони захищають продукти від окислення та продовжують їх свіжіть. Для щільного пакування в ці пакети використовуються вакуумні пакувальники. Не забувайте завжди відзначати дату заморожування на упаковці. Завдяки цьому ви знатимете, як давно продукт був заморожений і чи придатний він ще до вживання.

3. Різні продукти слід зберігати у різних частинах холодильника

Адже кожен продукт має різні вимоги до температури. Це допоможе максимально ефективно використовувати простір та зберегти його свіжим.

Усі продукти харчування повинні бути щільно закриті або запаковані.

У нижній частині холодильника, де найхолодніше, можна зберігати сире м’ясо, рибу та морепродукти. Це важливо, щоб уникнути зростання бактерій. Їх слід зберігати на окремій полиці або в контейнері, щоб уникнути забруднення інших продуктів.

Середня полиця, де температура стабільніша, – ідеальне місце для зберігання готових до вживання продуктів, таких як м’ясне асорті, молоко, йогурт, готові до розігріву страви (супи, каші), сири, які найкраще зберігати у пластикових контейнерах, щоб вони не висихали.

Верхня полиця – найтепліша, тому на ній повинні бути продукти, що не потребують занадто низьких температур – напої, масло або соки.

4. Фрукти та овочі зберігайте окремо

Фрукти та овочі найкраще зберігати в нижній шухляді холодильника, де забезпечується достатня вологість. Яблука та огірки, виділяють етилен, який може прискорити дозрівання інших фруктів та овочів, тому їх краще зберігати окремо. Зелену квасолю, салат, руколу, шпинат, моркву і селеру теж слід зберігати в холодильнику, але там вони швидко висихають. Тому набагато кращий варіант – покласти їх спочатку в полотняний мішечок і лише потім у холодильник.

5. Використовуйте спеціальну тару для зберігання сипучих продуктів та олій

Щоб борошно, крупи, цукор та олії зберігалися довше, потрібен спеціальний температурний режим та обмеження доступу повітря та світла. Ідеальний вибір – пластикові контейнери з герметичними кришками або скляні банки з гумовим ущільненням. Таке зберігання захистить їх від повітря, вологи, комах та втрати аромату. Тара для продуктів має бути виготовлена з безпечних матеріалів – скла або пластику, легко чиститься. Бажано обирати прозорі моделі. Це дозволить побачити, що знаходиться усередині.

Важливе значення має місце, де зберігаються такі продукти. Має бути прохолодно, сухо і темно. Пряме сонячне проміння може пошкодити продукти, тому краще зберігати їх у закритій шафі або коморі.

Добре організована комора значно полегшує зберігання та підтримання порядку. Ви можете використовувати полиці, кошики та контейнери, щоб організувати та запобігти харчовим відходам. Однак не забудьте помітити на своїх продуктах дату, коли вони були поміщені в комору, щоб ви знали, що потрібно використовувати насамперед.

Коментувати