Економіка, Події

Статус Біткоїна в Україні та світі: особливості, характеристика, переваги

Статус Біткоїна в світі та в Україні є неоднозначним, бо сьогодні все ще не існує розповсюджених методів управління цифровими активами, які поступово набирають обертів у безпосередньому використанні. У багатьох країнах світу криптовалюта онлайн – не є законним платіжним засобом, але він все частіше приймається в якості платежу за товари та послуги. У таких країнах, як Японія, Німеччина та США, ВТС регулюється виключно як фінансовий інструмент.

Що таке Bitcoin у світі та в Україні?

Після того як світ дізнався про існування цифрових монет, суперечки з приводу регулювання не вщухають. Головна особливість того, що таке Біткоїн – це децентралізований актив, який спроможний регулюватись виключно тримачем криптовалюти. Така особливість дає змогу будувати нову фінансову систему, яка не залежить від державного апарату, банківського сектору, а керується виключно законами ринкової економіки, які й визначають ціну Біткоіна.

В Україні ВТС також не є законним платіжним засобом, проте він часто використовується в якості платежу за товари та послуги. У 2021 році Національний банк України видав постанову, яка регулює операції з віртуальними активами. Ця постанова дозволяє банкам та небанківським фінансовим установам надавати послуги, пов’язані з Біткоїном, які стосуються зберігання, обміну та торгівлі. Відповідно, в Україні Біткоїн – це неофіційний законний платіжний інструмент, проте ви можете ним розрахуватись, якщо товар чи послуга це передбачають.

Сьогодні ВТС – це все ще новий та волатильний актив, майбутнє якого залежить від ряду чинників. Оскільки зараз популярність крипти продовжує зростати, статус Біткоїна може різко змінитись, а регулювання зафіксуватись на державному рівні. Зараз же достатньо відслідковувати курс Біткоіна до гривні, обирати найоптимальніший період для розрахунку та проводити операції.

Що таке крипта з позиції ціноутворення: фактори, які впливають на вартість

Якщо зростання ціни на монети проєктів, які тільки починають розвиватись, може гарантувати лаунчпад, то у ситуації з ВТС вартість, як ключовий фактор розвитку та сприйняття крипти, залежить від ряду наступних факторів:

  • Економічна ситуація, інфляція та відсоткові ставки впливають на попит на криптовалюту.
  • Політичні фактори, а саме війна або політична нестабільність, призводять до зростання попиту на ВТС як на більш стабільний альтернативний актив.
  • Зростання популярності. З тим, як все більше людей дізнаються про цифрові активи та їх переваги, попит продовжує зростати, а отже й ціна.
  • Розвиток технології розподіленого реєстру, на якій побудований Біткоін, призводить до його подальшого поширення та зростання курсу Біткоіна до гривні.

Регулювання криптовалют може стати як плюсом, так і мінусом для криптоактивів. Сприйняття монети в якості законних платіжних засобів збільшить розповсюдження, проте купити Біткоін та використати його анонімно чи децентралізовано більше не вийде.

Коментувати