Новини, Суспільство, Тарифи, Транспорт

На Громадській раді заслухали посадовицю щодо рішення членів Шосткинського виконкому про зміну тарифу для школярів у міських маршрутках

Зміна вартості проїзду у міських маршрутках для шосткинських школярів – стала однією з тем засідання Громадської ради. Пільговий тариф для учнів залишився, але у визначений час та відповідні дні тижня.

Нагадаємо, 29 жовтня члени Шосткинського міськвиконкому прийняли рішення про зміну вартості проїзду школярів у міських маршрутках. Довгий час для учнів був пільговий тариф 3 грн. Тепер же для них він діє з понеділка по п’ятницю з 7-ї ранку до 18-ї години вечора.  У інший час – по 10 грн, у суботу та неділю також.

За словами Дар’ї Гребенюк, начальниці управління економіки Шосткинської міськради, у 2022 році у Шостці був прийнятий тариф на перевезення пасажирів у громадському міському транспорті в розмірі 10 грн та пільговий проїзд шосткинських школярів – 3 гривні.

Хочу наголосити, що на загальнодержавному законодавчому рівні такого розбігу у цінах немає. Для всіх проїзд у транспорті однаковий, як для дорослих, так і для дітей. Розраховується вартість на одне пасажиромісце.

 Пільговий тариф для учнів приймався для того, щоб школярі могли доїхати до школи і повернутися з навчального закладу при наявності учнівського квитка, який вони мають право отримати в освітньому закладі, де навчаються. З введенням почасового графіку пільгового проїзду учнів, виникло питання стосовно тих дітей, які займаються в позашкільних закладах й повертаються додому після 18:00.

Так, вихованці секції боксу, які проживають у віддаленому мікрорайоні місті, повертаються додому після тренування о 19:00 і за проїзд мають платити вже 10 грн замість трьох, констатував факт Олександр Ярига, голова Громадської ради.

Враховуючи те, що діти займаються двічі на тиждень, а інколи й більше, то сума, яку вони витрачають на проїзд протягом місяця, відчутна для родинного бюджету, – зазначив пан Олександр.

На що керівниця управління економіки зауважила, прийняте рішення пільгового проїзду школярів стосується суто навчального процесу в закладах загальної середньої освіти, тобто – підвіз їх до школи та відвіз.

На сьогодні виникає багато питань від перевізників, коли у вечірній час на останній маршрут, о 21:15, в салон заходять підлітки з неадекватною поведінкою. Вони вимагають везти їх за пільговим тарифом, 3 гривні, не пред’являючи при цьому учнівського квитка, – розповідає Дар’я Гребенюк.

Це, за словами пані Гребенюк, одна з причин змінення вартості проїзду у міських маршрутках. Друга – це подорожчання ціни на паливно-мастильні матеріали. Посадовиця говорить, що коли розраховувся і встановлювався тариф на рівні 10 грн, вартість пального становила 27 грн за м кубічний газу, на сьогодні ціна складає майже 37 грн.

Виконавчий комітет та міський голова не є прибічниками підняття тарифу взагалі для всіх, тому було вирішено питання на данний час таким чином, щоб впровадити інший графік пільгового проїзду для наших учнів, – наголосила пані Дар’я.

Компенсувати перевізникам різницю пасажирських перевезень міська влада не має права, оскільки у Шостці відсутній комунальний транспорт і цим займаються приватні підприємці, пояснила пані Гребенюк. Вона озвучила тариф у міському громадському транспорті в інших містах області. Наприклад в Сумах він зараз становить 15 грн, до 1 листопада був 10 грн, для учнів 1-4 класів – 5 грн.

У Конотопі проїзд в автобусі становить 15 грн, для дітей – 5 грн, тариф у трамваї – 10 грн, для школярів – 5 грн. В Охтирці тариф у громадському транспорті – 13 грн, для школярів, 1-4 класів, – 7 грн. У Глухові проїзд вартує 10 грн, дитячого квитка не передбачається.

Про прикрий випадок, який стався у нашому місті в громадському транспорті, розповів член Громадської ради, Дмитро Кеня. За його словами, в одній з місцевих груп соцмережі, військовослужбовець, який приїхав додому у відпустку, написав пост, як водій не пустив в маршрутку школяра, який не мав грошей, щоб оплатити проїзд.

Військовослужбовець пише, хотів заплатити за дитину, але водій закрив двері і чкурнув, бо вони у перегонки граються. Тоді він задав питання: “За що ж я воюю?”. І коли я прочитав цей пост, мені, як члену Громадської ради, стало стидно, що я тут сиджу, а у нас в місті таке коїться, – обурився Дмитро Кеня.

За словами керівниці управління економіки, відповідно договору, який перевізник укладає з міською владою, за рахунок власного прибутку в салоні громадського транспорту надається одне пільгове місце. Для військових і службовців проїзд безкоштовний.

Як проінформувала пані Гребенюк, 25 підприємців надають послуги з перевезення на громадському транспорті на 25-ти маршрутах у межах міста. По факту на маршрути виходить близько 40 транспортних одиниць.

Крім складної економічної ситуації, наразі перевізники мають дефіцит кадрів. Інколи немає можливості закрити навіть всі маршрути по місту, наголосила Дар’я Гребенюк.

Водій їзде і водій ремонтує машину. В переважній більшості суб’єкти господарювання самостійно сидять за кермом, – констатувала ситуацію з міським громадським транспортом у Шостці пані Гребенюк.

На даний час, за розрахунками пасажироперевізників, економічно обгрунтований тариф складає від 15,65 грн. до 18,59-ти, в залежності від протяжності маршруту та кількості місць у транспортному засобі.

Олександр Ярига звернувся до керівниці управління економіки з проханням, запрошувати представників Громадської ради на засідання членів виконкому під час розгляду питань з підвищення тарифів на будь-які послуги в нашій громаді.

Коментувати