Допомога, Суспільство

Звичайний гараж перетворили у виробничий майданчик окопних свічок: волонтерам потрібна сировина – віск та парафін, вони звертаються за допомогою

Більше півтори тисячі окопних свічок за останніх чотири місяця відправили громадські активісти Шостки на фронт нашим захисникам. Для їх виготовлення об’єдналися члени «Спілки бджолярів Шосткинщини» та активні містяни. Виробничий майданчик облаштували в гаражі і робота закипіла. Ми стали свідками цього процесу.

Виготовлення свічки починається з підготовчого процесу, а їх декілька. Перший – нарізається папір смужками, одинаковими за шириною. Для цього використовується мірна лінійка та гострий ніж. Цю операцію виконує господар гаражу, який перетворився у виробничий майданчик, Федір Кузьменко. Він пояснює, що папір треба обов’язково звільнити від наклеїної стрейч-плівки, інакше вона буде чадіти при горінні свічки.

Друга операція процесу – скручування стрічок паперу у тугий рулон, куди ставлять два фітіля для підпалювання. Цим займається товариш пана Федора, Сергій Тамилович. Чоловіки товаришують вже більше 20-ти років і коли пан Сергій дізнався, що потрібні руки для виготовлення окопних свічок, зразу ж прийшов на допомогу. Процес скручування паперу вимагає мінімальну спритність та силу рук. Для зручності придумали допоміжні інструменти, ножиці. Вже скручений папір вкладають у жерстяну банку.

Бляшанки також треба приготувати до виробництва. Чоловіки говорять, їх необхідно обрізати за висотою, інакше свічка не вигорить повністю. Федір Кузьменко говорить, що свічка вигорає приблизно до 5-ти сантиметрів.

У цей час, поки йдуть підготовчі роботи, на електричній плитці розтоплюється суміш парафіну і воску. Для цього необхідно 80% парафіну і 20% воску. Варто сказати, що від цього процесу в приміщенні стоїть чад, тому чоловіки переодично відкривають двері для провітрювання.

Після цього, сумішшю заливаються заготовки окопних свічок. Як наголошують майстри, це потрібно робити декілька разів, тому на виробництво витрачається чимало парафіну та воску. Трьохлітрового чайника з розтопленим парафіном і воском вистачає не більше, ніж на 8 свічок, пояснюють волонтери.

Пан Федір розповідає, що матеріал для виготовлення свічок вдається знайти, це жерстяні банки, папір, а от віск і парафін – вкрай потрібний. В цьому їм допомагають містяни та «Спілка бджолярів Шосткинщини».

Під час процесу виготовлення свічок до гаражу завітав Михайло Бондар,  голова «Спілки бджолярів Шосткинщини». Не з пустими руками. Адже потреби волонтерів знає, як ніхто, бо цю справу чоловіки розпочинали разом. Він приніс сировину для виготовлення свічок, віск та парафін.

Так чи інакше ми повинні долучатися всі та наближати нашу Перемогу. Бджоляри Шосткинщини не стоять осоторонь, долучаються до цього процесу. Хто може, приносить віск зі своєї пасіки, а є люди, які передають нам парафін зі своїх запасів. Ми все це привозимо сюди, Федіру Михайловичу, – розповідає пан Михайло.

Волонтери говорять, що окопні свічки потрібні нашим захисникам. Вони використовують їх для обігріву і навіть можуть підігріти на них невелику кількість рідини. Як відомо з практики, ця свічка горить 4-6 годин. Пан Федір розповідає, що хлопці, які їздять на машині, використовують свічки у випадку, якщо десь у дорозі треба ремонтувати автомобіль.

Хлопці говорять, якщо я зупинився у полі, то біля себе тримаю декілька свічок. Запалюю їх, вони мені гріють у спину і я вже можу ремонтувати машину. Також свічки використовують у бліндажах, – говорить волонтер.

Волонтери розповідають, що посилки з окопними свічками надсилають адресно тим, хто цього потребує. Військовослужбовці навіть роблять їм замовлення. Якось при відправці посилок з окопними свічками, один з волонтерів, Михайло Скорик, вирішив додати у коробку, як він зазначив, природний антибіотик, часник, адже діло йшло до холодів.

Після цього люди стали нести волонтерам часник, аби вони відіслали нашим захисникам. Так сталося і цього разу. Сусід по гаражу, пан В’ячеслав Мінченко, дізнався про відправлення бійцям чергової посилки й приніс пакунок з часником, який виростив у себе на городі.

Зараз волонтери збирають посилки для наших бійців. Поки холодно, зима – продовжать виготовляти для них окопні свічки. От тільки є гостра потреба у сировині – воску та парафіну, тому вони й звертаються до небайдужих жителів громади з проханням допомогти в цьому. Якщо у когось є можливість, то віск і парафін можна принести до «Спілки бджолярів Шосткинщини», яка знаходиться за адресою вул. Короленко,35/а ( будівля “Ветеринарної аптеки”)

Коментувати