Події, СБУ, Суспільство

Перед судом постануть двоє російських «агентів проникнення» фсб рф, які «зливали» ворогу позиції ЗСУ та вербували нових інформаторів

Слідчі Управління СБ України в Сумській області за процесуального керівництва прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно двох зловмисників, які за попередньою змовою співпрацювали з ворожою спецслужбою на шкоду інтересам України в умовах воєнного стану, тобто за ч. 2 ст. 111; ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України. Про це повідомляє пресслужба СБУ.

За даними слідства, мешканець Харківщини, якого на початку повномасштабного вторгнення завербував кадровий співробітник російської спецслужби, виїхав до Сумщини як внутрішньо переміщена особа та мобілізувався до лав ЗСУ, де проводив розвідувально-підривну діяльність проти України.

Після приїзду до навчального центру у Житомирській області агент збирав персональні дані інструкторів з бойової підготовки, а також приховано «вивчав» систему охорони військового об’єкта.

Згодом зловмисник був передислокований у складі підрозділів українських військ на територію Донецької області, де продовжив збирати розвіддані на користь російських окупантів.

До злочинної діяльності він залучив свого земляка, який після 24 лютого минулого року разом з ним переїхав до Сум як внутрішньо переміщена особа, а згодом – до Одеської області.

Погодившись на «пропозицію» російського агента, його поплічник отримав відповідний інструктаж і розпочав розвідувати місця базування підрозділів Сил оборони у причорноморському регіоні, склади з артозброєнням та боєприпасами українських військ.

Водночас ворожі агенти постійно підшукували «однодумців» для їхнього подальшого залучення до негласної співпраці з фсб, приділяючи особливу увагу колишнім військовим та мешканкам прифронтових районів на півдні та сході України.

Контррозвідники СБУ затримали обох агентів фсб наприкінці січня 2023 року у ході багатоетапної спецоперації.

Слідчі здобули вагомі докази злочинної діяльності обох ворожих агентів на шкоду інтересам України, зловмисникам загрожує довічне позбавлення волі.

Коментувати