COVID-19, Події

МОЗ оновив стандарти медичної допомоги пацієнтам з коронавірусом

Міністерство охорони здоров’я України оновило стандарт надання медичної допомоги «Коронавірусна інфекція», який актуалізується майже щомісяця з урахуванням оновлених рекомендацій ВООЗ, повідомляє прес-служба МОЗ.

Серед головних змін:

Моніторинг та спостереження за контактними особами встановлюється на 14 днів від останнього контакту із підтвердженим або ймовірним випадком захворювання на Covid-19, незалежно від того, чи була контактна особа вакцинована, чи ні.

Зазначається, що контактні особи, які отримали повний курс вакцинації, а також ті, хто перехворів на Covid-19 протягом останніх 6 місяців (з документальним підтвердженням), за відсутності симптомів можуть не йти на самоізоляцію.

Якщо ж симптоми Covid-19 з’являються, особа має пройти обстеження на визначення антигену SARS-CoV-2. Коли він позитивний, до особи вживаються всі заходи як до такої, яка має Covid-19.

Крім цього, контактні нещеплені особи, незалежно від того є в них симптоми чи немає, мають пройти тестування на 5-7 день після контакту та перебувати на самоізоляції. Припинити самоізоляцію можна при отриманні негативного результату тесту, зазначили у відомстві.


Коментувати