Новини, Офіційно, Суспільство

За три дні закінчується нерестова заборона на вилов риби та раків у всіх водоймах Сумщини

За повідомленням Сумського рибоохоронного патруля, з 1 липня шанувальникам рибальства дозволено займатись улюбленою справою без обмежень, викликаних нерестом на всіх водних об’єктах, але обов’язково з дотриманням Правил любительського рибальства, для збереження природного середовища та екосистеми.

Збираючись на риболовлю не забудьте:

– документи, що засвідчують особу;

– засоби для вимірювання маси та довжини водних біоресурсів.

– що дозволений вилов вудками усіх видів, із загальною кількістю гачків не більше 7 на рибалку та спінінгом з блешнею;

-що добова норма вилову риби становить 3 кг + 1 шт (особина, розмір якої перевищує мінімально дозволені для добування розміри);

– що мінімально допустимі розміри риби, які дозволені до вилову і зазначені в додатку до Правил любительського рибальства.

xr:d:DAF6npOd4zM:8,j:6722038810196954137,t:24012306

Після закінчення заборони на вилов раків одній особі за добу можна впіймати 30 екз. раків на водоймах загального користування та 50 екз. – на водоймах, де впроваджене платне рибальство.

Забороняється вилов цих річкових мешканців у темну пору доби (пізніше години від заходу сонця та раніше години до його сходу) із застосуванням підсвічування.

Також, в Правилах любительського рибальства прописано мінімальний розмір рака, який дозволено до лову рибалкам: забороняється вилов цих водних біоресурсів менших, ніж 10 см.

Раків можна ловити раколовкою – «хапкою» з діаметром не більше 70 см і вічком не більше 22 мм, волосінню з приманкою і рогаткою, «розщепом» – не більше п’яти снастей на ловця.

Розмір раків визначають шляхом виміру довжини по спині від лінії, що поєднує середину очей, до краю середньої хвостової пластини.

Крім того, пам’ятайте:

– змінено механізм визначення прилову молоді (прилов молоді дозволяється до 10% маси в межах добової норми улову);

– встановлено заборону на вилов водних біоресурсів у межах охоронних зон електричних мереж (зокрема уздовж повітряних ЛЕП від 2 до 40 м залежно від їх напруги).